Mapa serwisu Kontakt English
1
Roaming > Polski > Twój pobyt w Polsce > Wypoczynek > Kultura >

Kultura

Przez stulecia Polska była pomostem między wschodem a zachodem Europy. Z powodu umiejscowienia w samym sercu kontynentu, przecinały się tu liczne szlaki handlowe. Spotykały się wschodni
i zachodni odłam chrześcijaństwa. Polacy chętnie widzieli u siebie innych twórców i interesowali się osiągnięciami innych narodów.

W XIX i XX wieku, w okresach utraty niepodległości, aktywność kulturalna zastępowała często działalność polityczną i gospodarczą.

W konsekwencji polska twórczość jest ogromnie zróżnicowana i pełna niuansów.

Dlatego warto ją poznawać. Warto się nią fascynować.

Film
Co roku odbywa się wiele festiwali filmowych, na które warto zajrzeć.
Zobacz

Literatura
Literatura była jedną z tych dziedzin działalności, która pomogła Polakom zachować świadomość narodową.
Zobacz

Muzyka
Polską muzykę cechuje bardzo wielka różnorodność, toteż jej poznawanie jest jednocześnie wielkim wyzwaniem i ogromną przyjemnością.
Zobacz

Rok kulturalny w Polsce
Festiwale mają się w naszym kraju świetnie. Poniżej znajdziecie Państwo listę najciekawszych z nich. Warto je odwiedzić, będąc w Polsce.
Zobacz

Sztuki wizualne
W Polsce jest wiele galerii i muzeów: należą do nich zarówno te starsze, mające już dość długą historię, jak i zupełnie nowe.
Zobacz

Teatr
Teatr w Polsce ma długą i bogatą tradycję. Ciągle jest żywy i inspirujący: obok sztuk dramatycznych, powstających w teatrach konwencjonalnych, odbywa się wiele festiwali, pojawiają się wszelkiego rodzaju teatry plastyczne, lalkowe i uliczne.
Zobacz
1
1
1
Copyright by Polkomtel S.A. | Designed by Zentropy Partners
1