Mapa serwisu Kontakt English
1
Roaming > Polski > Twój pobyt w Polsce > Wypoczynek > Warto zwiedzić >

Warto zwiedzić

Polska leży w sercu Europy. Właśnie tu znajduje się geometryczny środek kontynentu.
Jest to kraj bogaty i bardzo zróżnicowany pod względem krajobrazowym, a także zabytkowym. Można tutaj znaleźć wszystko: długi, piaszczysty brzeg morski, rozległe pojezierza,  malownicze, bujnie zalesione niziny, góry – od niskich, ale bajecznie wyrzeźbionych po alpejskie, wysokie szczyty.


Jest wiele miejsc, które warto odwiedzić podczas pobytu w Polsce.
Poznaj nasze propozycje.

Województwo dolnośląskie
Województwo dolnośląskie położone jest w południowo-zachodniej części Polski. Region dolnośląski jest szczególnie popularny wśród zwolenników wypoczynku na śniegu.
Zobacz

Województwo kujawsko - pomorskie
Województwo kujawsko-pomorskie leży w środkowej części Polski. Na jego terenie znajduje się jeden z największych kompleksów leśnych na północy kraju.
Zobacz

Województwo łódzkie
Województwo łódzkie położone jest w samym centrum Polski. W miasteczku, które nazywa się jak ulubiony dzień każdego pracownika - Piątek - znajduje się punkt uważany za geometryczny środek Polski.
Zobacz

Wojewódtwo lubelskie
Województwo lubelskie położone jest we wschodniej części Polski. Każdy turysta z pewnością zachwyci się Kazimierzem, a przede wszystkim jego rynkiem otoczonym renesansowymi kamieniczkami
Zobacz

Województwo lubuskie
Województwo lubuskie znajduje się w zachodniej części Polski - między Nysą Łużycką, Obrą, dolną Wartą i środkową Odrą. Region ten prawie w połowie pokrywają lasy oraz jeziora.
Zobacz

Województwo małopolskie
Województwo małopolskie położone jest w południowej części Polski. Z pewnością warto odwiedzić ten region, aby zrozumieć polską historię, tradycję, poznać piękno polskiej przyrody.
Zobacz

Województwo mazowieckie
Województwo mazowieckie to historyczny region Polski, położony w dorzeczu środkowej Wisły. Niezwykle malownicze krajobrazy zachwycą każdego turystę.
Zobacz

Województwo opolskie
Województwo opolskie położone jest w południowo-zachodniej części Polski. Będąc w tym regionie, koniecznie trzeba odwiedzić stolicę polskiej piosenki - Opole.
Zobacz

Województwo podkarpackie
Województwo podkarpackie położone jest w południowo-wschodniej części kraju, należy do najładniejszych i najmniej zanieczyszczonych regionów Polski.
Zobacz

Województwo podlaskie
Województwo podlaskie położone jest w północno-wschodniej części Polski. Na jego terenie znajduje się specjalna strefa ekologiczna, tzw. Zielone Płuca Polski, w których skład wchodzą liczne parki krajobrazowe i rezerwaty oraz cztery parki narodowe.
Zobacz

1
1
1
Copyright by Polkomtel S.A. | Designed by Zentropy Partners
1